GDAŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA

28.07 – 12.08

Trasa Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Pierwszy dzień pielgrzymki – 28.07.2020 r. 

| Gdańsk – Św. Wojciech – Pruszcz Gdański – Kłodawa – Trąbki Wielkie – Godziszewo – [ 33 km ]

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Gdańsk (przejście ulicami: Podkramarską, Kramarską, Ławniczą, Słodowników, Żabi Kruk, Toruńska, rondo, Trakt św. Wojciecha, w prawo w ul. Brzegi, w prawo w ul. Małomiejską, w lewo w ul. Raduńską, Nowiny, Trakt św. Wojciecha… Msza Św. 6.00
wyjście 8.00
6,4 Lipce
7,6 7,6 Św. Wojciech przyjście 10.00
wyjście 10.30
12,0 3,5 Pruszcz Gdański przyjście 11.00
wyjście 12.00
17,0 7,1 Kłodawa Gdańsk przyjście 13.00
wyjście 13.30
24,0 4,5 Trąbki Wielkie przyjście ok. 15.00
wyjście 16.00
33,0 9,0 Godziszewo

Apel – 21.00

przyjście 18.00

Drugi dzień pielgrzymki – 29.07.2020 r. 

| Gołębiewko – Godziszewo – Siwiałka – Trzcińsk – Starogard Gdański – Jabłowo – Jabłówko – Bobowo – Pączewo – Skórcz  [ 39,2 km ]

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Godziszewo Msza Św. 7.00
wyjście 8.00
6,5 Trzcińsk
7,4 7,4 Las po lewej stronie przyjście 9.30
wyjście 10.00
12,1 Kokoszkowy
15,5 8,1 Starogard Gd. (ul. Gdańska, Hallera, Rynek, Tczewską, Jana III Sobieskiego, Kościuszki, Pelplińską…) parafia św. Mateusza przyjście 11.30
wyjście 12.30
21,5 6.0 Jabłowo – szkoła przyjście 13.45
wyjście 14.15
24,1 Jabłówko
26,1 4,6 Bobowo – remiza OSP przyjście 15.00
wyjście 15.30
28,9 Bobowo
31,7 5,6 Pączewo – szkoła przyjście 16.30

wyjście 17.00

39,2 7,5 Skórcz os. Leśne (ul. Starogardzką, Kościelną, ul. Pomorską, ul. Zieloną, ul. Piaskową, ul. Długą)

Apel bezpośrednio po przyjściu

przyjście 18.30

Trzeci dzień pielgrzymki – 30.07.2020 r. 

| Skórcz – Głuche – Wierzbiny – Skorzenno – Skrzynia – Łuby – Osie | –

[ 28,6 km ]

 

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Skórcz (ul. Kościelną, Główną, Pomorską…) Msza Św. 7.00
wyjście 8.15
4,4 Głuche
5,4 Wierzbiny przyjście 9.45
wyjście 10.10
7,5 7,5 Skorzenno – sklep
11,0 Skrzynia
12,3 4,8 las przyjście 11.15 wyjście 11.45
15,0 Łuby
17,5 5,2 las przyjście 12.45
wyjście 13.15
23,1 5,6 las przyjście 14.15
wyjście 14.45
28,6 5,5 Osie (ul. Starogardzką, Sienkiewicza, Rynek, kościół) Przyjście 16.00 nocleg

Czwarty dzień pielgrzymki – 31.07.2020 r. 

| Osie – Żur – Drzycim – Plewno – Gawroniec – Górne Gruczno – Parlin – Mało – Gruczno | – [ 33 km ]

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Osie (ul. Rynek, Dworcowa…) Msza Św. 7.00
wyjście 8.00
4,4 Żur
4,8 wprost – na Drzycim
6,0 6,0 las przyjście 9.40
wyjście 10.00
11,0 5,0 Drzycim przyjście 11.00
wyjście 12.00
14,9 Dąbrówka
15,1 na skrzyżowaniu – prosto na Plewno
19,0 8,0 Plewno przyjście 14.00
wyjście 14.30
21,0 na skrzyżowaniu – prosto na Różannę,
samochody – na Świecie Przechowo
24,6 5,6 Gawroniec przyjście 15.30
wyjście 15.50
27,0 Różanna na skrzyżowaniu w lewo
28,7 4,1 Parlin przyjście 16.50
wyjście 17.20
32,7 4,0 Gruczno przyjście 18.00 nocleg

Piąty dzień pielgrzymki – 01.08.2020 r.

| Małociechowo – Topolno – Rudki – Grabówko – Grabowo – Trzęsacz – Strzelce – Bydgoszcz Fordon Parafia Mateusza | – [ 27,5 km ]

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Gruczno Msza Św. 7.00
wyjście 8.15
2,8 TOBIN
7,2 7,2 Topolno przyjście 9.45
wyjście 10.45
7,3 zakręt w lewo na Kozielec
8,5 Rudki
9,6 Grabówko
11,2 Grabowo
11,7 5,7 przed Kozielcem przyjście 11.45
wyjście 12.15
17,0 5,3 Trzęsacz przyjście 13.15
wyjście 14.15
22,0 5,2 Strzelce przyjście 15.15
wyjście 15.45
27,5 5,5 Bydgoszcz-Fordon par. św. Mateusza przyjście 17.00 nocleg

Szósty dzień pielgrzymki – 02.08.2020 r. 

| Bydgoszcz Fordon – Wypaleniska – Dobromierz – Nowa Wieś Wielka – Złotniki Kujawskie | – [ 39,4 km ]

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Bydgoszcz-Fordon Msza Św. 6.00

wyjście 7.15

3,0 ul. Bydgoska, Fordońska, w lewo w ul. Wyszogrodzką, następnie w ul. Witebską i przejście wzdłuż Brdy do mostu kolejowego
5,5 most kolejowy – przejście pod opieką PKP i służby porządkowej, ul. Toruńska
8,2 8,2 Łęgnowo, kościół M.B. Królowej Polski przyjście 9.15
wyjście 10.00
przejście ul. Nowotoruńską – ok. 2 km – skręt w prawo
13,0 4,8 Wypaleniska (ferma drobiu) przyjście 11.00
wyjście 12.00
19,0 6,0 las – Łażyn przyjście 13.00
wyjście 13.40
24,5 5,5 Dobromierz przejście 14.40
26,0 1,5 Nowa Wieś Wlk. przyjście 15.00
wyjście 16.00
34,0 8,0 Złotniki Kujawskie przyjście 18.00 nocleg

Siódmy dzień pielgrzymki – 03.08.2020 r. 

Złotniki Kujawskie – Jaksice – Sławęcinek – Inowrocław – Mątwy –  Przedbojewice – Janowice – Kruszwica | – [ 30 km ]

 

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Złotniki Kujawskie wyjście 6,00
6,7 6,7 Jaksice kościół parafialny Msza Św. 8.00
wyjście 10.00
11,0 4,3 pobocze
16,0 5 Inowrocław, kościół pod wezwaniem św. Mikołaja przyjście 12.00
wyjście 13.30
20,5 4,5 Inowrocław, kościół pod wezwaniem Opatrzności Bożej  przyjście 14.30
wyjście 15,00
26,0 5,0 pobocze przed przejazdem kolejowym przyjście 16.00
wyjście 16.20
30,0 Kruszwica Rynek kościół św. Tereski od Dzieciątka Jezus Przyjście 17.30 nocleg

Ósmy dzień pielgrzymki – 04.08.2020 r. 

| Kruszwica – Łagiewniki – Polanowice – Włostowo – Golejewo – Rzeszyn – Krzywe Koło – Skulsk – Lisewo – Kijowiec [ 29 km ]

k

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Kruszwica (wyjście z Rynku, ul. Poznańska…na Skulsk) Msza Św. 6.00
wyjście 7.15
1,0 Łagiewniki
3,7 Polanowice
8,2 8,2 Lachmirowice (szklarnie) przyjście 9.15
wyjście 9.45
10,7 Włostowo
12,4 Golejewo
14,0 Rzeszyn
16,3 8,1 las przyjście 11.30
wyjście 12.00
18,2 Krzywe Kolano PKS
23,3 7,0 Skulsk przyjście 13.30
wyjście 14.45
26,0 Lisewo
29,0 5,7 Kijowiec (przy kościele) przyjście 16.00
wyjście 16.30
34,0 5,0 Holendry przyjście 17.30
wyjście 17.50
37,5 3,5 Ślesin (kościół) przyjście 18.30

Dziewiąty dzień pielgrzymki – 05.08.2020 r.

| Ślesin – Licheń – Pąchów – Łuczywno – Nowa Wieś – Budzisław Stary – Młynek – Borki – Dobromierz – Koło | – [ 38 km ]

 

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Ślesin (wyjście ul. Kościelną, w lewo trasą nr 263) wyjście 6.00
0,9 w prawo na Licheń
1,1 w lewo na Różanopole
3,5 Piotrkowice
6,1 Wygoda
9,6 9,6 Licheń (skrót) Msza Św. 8.00
wyjście 10.30
15,1 Święciec
17,1 7,5 TOBIN przyjście 12.20
wyjście 12.50
17,7 8,7 Pąchów – pole prawej stronie za krzyżówką przyjście 12.45
wyjście 13.15
23,5 5,8 Łuczywno – remiza OSP przyjście 14.15
wyjście 14.45
29,1 5,6 Budzisław Stary przyjście 15.30
wyjście 16.45
32,6 Młynek – remiza OSP
35,7 Koło (Toruńska, Ceramiczna, Zawadzkigo, Garncarska, Zielona, Nowowarszawska, Mickiewicza)
38 8,9 Koło (kościół pw. św. Bogumiła) przyjście 18.45

Dziesiąty dzień pielgrzymki – 06.08.2020 r.

Koło – Ruszków – Cichów – Brudzew – Galew – Turek | – [ 28 km ]

 

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Koło (kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej) Msza Św. 7.00
wyjście 8.00
4,5 4,5 Ruszków przyjście 9.00
wyjście 9.30
8,5 4 las za cmentarzem przyjście 10.15
wyjście 10.45
12,6 3,4 Cichów ( świetlica – obiad) przyjście 11.30
wyjście 12,40
16,0 3,4 Brudzew przyjście 13.20
wyjście 13.50
21,5 5,5 Galew przyjście 14.30
wyjście 15.00
29,0 7,5 Turek (wejście: ul. Kolska Szosa, Plac Wojska Polskiego, Plac Narutowicza   – Fara na rynku) przyjście 17.15

Jedenasty dzień pielgrzymki – 07.08.2020 r. 

Turek – Wietchnin – Dobra – Rzymsko – Jeziorsko – Tomisławice – Warta  [ 39,9 km ]

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Turek – kościół Przyjście 7:00 Wyjście 8.10
9,1 9,1 Wietchinin – remiza Przyjście 9:50 Wyjście 10.20
15,4 6,3 Dobra – kościół Przyjście 11:30 Wyjście 12.00
21,8 7,4 Rzymsko – sklep Przyjście 13:10 Wyjście 13.40
25,3 3,5 Miłkowice Przyjście 14:25 Wyjście 15.30
29,7 4,4 Jeziorsko Przyjście 16:25 Wyjście 17.00
35,3 5,6 Tomisławice Przyjście 18:10 Wyjście 18.30
39,9 4,6 Warta Przyjście 19:30

Dwunasty dzień pielgrzymki – 08.08.2020 r.

| Warta – Biskupice – Charłupia Mała – Sieradz – Witów – [ 30 km ]

 

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Warta wyjście 6.00
6,0 6,0 Biskupice
10,5 4,5 Charłupia Mała przyjście 8.30
Msza Św. 9.00
wyjście 10.45
15,5 5,0 Sieradz  (ul. Wojska Polskiego, T. Kosciuszki, Kolegiacką (postój przy Farze), Krakowskie Przedmieście) przyjście 12.00
wyjście 13.30
23,0 7,5 pobocze Stoczki przyjście 15.00
wyjście 15.30
30,0 7,0 Witów
32,0 2,0 Burzenin przyjście 17.30

Trzynasty dzień pielgrzymki – 09.08.2020 r.

Burzenin – Siemiechów – Rychłocice – Konopnice – Strobin – Osjaków [ 22,1 km ]

 

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Burzenin Msza Św. 7.00
wyjście 8.15
6,0 6,0 Siemiechów przyjście 9.45
wyjście 10.15
10,8 4,8 Rychłocice
14,4 3,6 Konopnica przyjście 12.00
wyjście 14.00
18,2 3,8 Strobin
22,1 3,9 Osjaków przyjście 15.45

Czternasty dzień pielgrzymki – 10.08.2020 r. 

| Osjaków – Gabrielów – Radoszewice – Siemkowice – Ożegów – Działoszyn – Dąbrowa – Popów – 33 km ]

 

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Osjaków Msza Św. 7.00
wyjście 8.15
4,0 Gabrielów
5,7 5,7 Radoszewice przyjście 9.30
wyjście 10.00
13,1 7,4 Siemkowice przyjście 11.30
wyjście 12.00
15,5 Ożegów
19,1 6 gmina Działoszyn – las przyjście 13.15
wyjście 13.45
23,2 Działoszyn (postój za wiaduktem po lewie stronie przy wiatach)
24,1 5 Górka Przeprośna przyjście 14,45 wyjście 16.00
29 4,9 Smolarze  przyjście 17.00 wyjście 17.30
33,0 4 Popów, Apel – 20.30 przyjście 18.15

Piętnasty  dzień pielgrzymki – 11.08.2020 r. 

Popów – Miedzno – Łobodno – Kamyk |

– [ 18 km ]

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Popów Msza Św. 9.00 Wyjście 10:15
8,0 8,0 Miedzno Przyjście 11.45 Wyjście 13:30
12,0 4,0 Łobodno Przyjście 13:45 Wyjście 15:00
18,0 6,0 Kamyk Kościów Przyjście 16:15

Szesnasty dzień pielgrzymki – 12.08.2020 r.

| Kamyk – Biała – Żabiniec – Jasna Góra | – [ 13 km ]

 

km
trasy
odległość
od postoju
miejscowość orientacyjny czas
0,0 Kamyk Msza Św. 9.00
wyjście 11.15
3,4 Biała
8,0 8,0 Kiedrzyń przyjście 13.00
wyjście 13.40
 

Częstochowa (Ludową, Łódzką, Rynkiem Wieluńskim, Wieluńską,  3-go Maja, ks. Popiełuszki,  Aleją Sienkiewicza)

przemarsz od

14.00 – 15.00

13,0 5,0 JASNA GÓRA przyjście 15.00

Uroczysta Msza Święta
pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego,
Abpa Sławoja Leszka Głódzia odprawiona
zostanie w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 18.30.